Święto Kobiet w Opatówku

[ 2020-03-09 ]
W Opatówku, z okazji Dnia Kobiet, 6 marca przygotowano kabaretowy wieczór pełen atrakcji. Poza ogromną dawką dobrego humoru nie zabrakło też muzycznych akcentów, życzeń i kwiatów.
Każda z kobiet powitana została przez gospodarzy i obdarowana słodkim upominkiem w postaci czekolady. Honory gospodarzy pełnili samorządowcy, druhowie strażacy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek.

Serdeczne życzenia wspólnie przekazali: Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Sekretarz Gminy Krzysztof Dziedzic oraz Radni Rady Miejskiej Gminy wraz z Wiceprzewodniczącym Wojciechem Pokojowym. Symboliczne kwiaty, w podziękowaniu za codzienną pracę na rzecz Gminy Opatówek otrzymały: Radna Marlena Kiermas - Gruszka, Radna Agnieszka Suchorzewska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku Mieczysława Jaskuła oraz Skarbnik Gminy Dagmara Gajewska - Pająk. Życzenia przekazali również Poseł na Sejm RP Piotr Kaleta, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Grabowski oraz reprezentujący Marzenę Wodzińską - Jerzy Szukalski. Z powodu nieobecności okolicznościowe życzenia przekazali: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Posłowie na Sejm RP Tomasz Ławniczak, Jan Dziedziczak i Andrzej Grzyb. Ze sceny, specjalnie dla zgromadzonych Pań, rozbrzmiało wyjątkowe ''Sto lat'' w wykonaniu Kapeli ''Sami Swoi''.

Blisko trzygodzinna część artystyczna spotkania obfitowała w humor, wspólny śpiew i dobrą zabawę. Jako pierwszy na scenie pojawił się Kabaret Rak, w składzie: Krzysztof Respondek oraz Krzysztof Hanke. Kabaret rozbawił wszystkich obecnych zabawnymi dialogami i monologami, wykorzystując przy tym śląskie obyczaje i gwarę. Nie była to  jedyna atrakcja tego wieczoru bowiem przed opatówecką publicznością wystąpiła także Joanna Bartel, która swoim własnym i niepowtarzalnym stylem, okraszonym przy tym ogromną dawką dobrego humoru, podbiła serca widzów.

W trakcie uroczystości przeprowadzona została zbiórka publiczna, której celem było wsparcie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Cieni Drugiej. W czasie piątkowego wieczoru udało się zebrać kwotę w wysokości 2 817,71 zł. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Akcja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Dar Serca.

Organizatorami Gminnego Dnia Kobiet byli: Urząd Miejski Gminy Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku oraz Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Opatówku.  Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację Gminnego Dnia Kobiet oraz zbiórkę charytatywną. Szczególnie dziękujemy druhom strażakom, pracownikom Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek, Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku, Szkoły Podstawowej w Opatówku oraz wolontariuszom.