Śniadanie Wielkanocne

[ 2019-04-19 ]
W Wielką Środę, 17 kwietnia 2019 roku dzieci ze świetlicy środowiskowej "Słoneczko" w Opatówku zaprosiły przyjaciół świetlicy na wspólne Śniadanie Wielkanocne.
W spotkaniu uczestniczyli: Krzysztof Dziedzic Sekretarz Gminy Opatówek, ksiądz Karol Zakręt Wikary tutejszej Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Violetta Galant Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatówku, Małgorzata Rektor Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Joanna Sieradzka Młodszy Asystent Rodziny.

Na stole ozdobionym ręcznie przygotowanymi przez dzieci stroikami, znalazły się wielkanocne potrawy takie jak: jaja, biała kiełbasa, szynka, babka i mazurek. Śniadanie rozpoczęła wspólna modlitwa oraz wzajemne życzenia wielkanocne.

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnych rozmów na temat zwyczajów wielkanocnych. Dzieci chętnie opowiadały o tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi, o symbolice produktów, które kładziemy do koszyczka. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście otrzymali wykonane przez dzieci kartki z życzeniami świątecznymi, a goście odwdzięczyli się im słodkimi upominkami.

tekst/zdjęcia: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku