[ 2019-01-15 ]
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 27. Finał WOŚP odbył się 13 stycznia 2019 roku. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku.
Tradycją stało się już, że szkoła uczestnicy w dwóch akcjach. W dniu 10 stycznia 2019 r. zbierano fundusze w ramach imprezy zamkniętej organizowanej przez Starostwo Powiatowe. Wolontariuszami byli uczniowie klasy I b: Zuzanna Frasunek, Alicja Góral, Filip Gąsiorowski. Zebrana przez najmłodszych uczniów naszej szkoły kwota to 965,35 zł przekazana została do Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej w Opatówku oraz dopisana do symbolicznego czeku, który kaliscy cykliści przekazali Jurkowi Owsiakowi w dniu finału WOŚP. Drugi etap zbiórki odbył się 13 stycznia na ulicach Opatówka. Uczniowie klasy VII b Melania Bugajna, Bartosz Murawiński, Zuzia Kliber, Amelia Bartosik, Ewa Berezowska, Kaja Woźniak, Patrycja Perskawiec, Szymon Gruszka z klasy VII a Patrycja Kliber oraz z klasy IV a Maja Nycek, Zuzia Kupczyk, Maja Kliber z uśmiechami na twarzach, zaangażowaniem i wytrwałością zachęcali opatowian do wrzucania do puszek. Wolontariusze uzyskali rekordową sumę 11. 302.05 zł ( plus waluta obca: euro i korony).

Dziękujemy Wszystkim za taki wspaniały finał. Osobom, które wsparły akcję swoimi datkami za otwartość serc oraz rodzicom i dziadkom, którzy przygotowali posiłek i gorąca herbatę. Koordynatorem i opiekunem obu akcji była p. Iwona Walczak. W obu akcjach uczniom udało się zebrać rekordową kwotę12 267,40 zł.

Tekst/zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Opatówku