Jak oni ślubują

[ 2018-11-05 ]
Dzień ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców. Już od samego rana wśród przyszłych pełnoprawnych uczniów panowała podniosła atmosfera. Wszyscy odświętnie ubrani oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości. Po przybyciu zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców głos zabrali siódmoklasiści bowiem to właśnie im przypadła rola wprowadzenia młodych kolegów w poczet uczniów szkoły.
W zaaranżowanym studiu telewizyjnym w obecności celebrytów pierwszaki zaprezentowały dotychczas zdobyte umiejętności z dziedziny zasad zachowania się w szkole, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdrowego odżywiania i patriotyzmu. Pochwalili się również zdolnościami muzycznymi i recytatorskimi.

Po pomyślnie zdanym egzaminie przyszedł czas na złożenie ślubowania przez uczniów i rodziców oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała p. Edyta Banasiak. Nowopasowani uczniowie wysłuchali życzeń, a następnie zostali obdarowani upominkami od starszych kolegów, władz samorządowych i Rady Rodziców. Zgodnie z tradycją delegacja klasy I złożyła bukiet kwiatów pod tablicą patrona. Następnie przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz gry i zabawy przygotowanie przez uczniów klasy VII wspólnie z p. Beatą Przybylską. Wychowawczyni klasy pierwszej, p. Renata Szlenkier podziękowała wszystkim uczestnikom spotkania za udział w uroczystości, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu.