Profilaktyka - Kampania "Dopalacze - powiedz stop!"

[ 2021-11-25 ]

W dniu 23.11.2021 r. odbyło się szkolenie pt. "Dopalacze - powiedz stop!" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Dopalacze - powiedz stop!" Krakowskiej Akademii Profilaktyki.

Patronat - Sebastian Wardęcki Burmistrz Gminy Opatówek
Ambasador - Anna Nowińska psycholog Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku
Partnerzy - Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku

Bloki tematyczne szkolenia:

1.Prezentacja zrealizowanych działań w ramach kampanii "Dopalacze - powiedz stop!".
2.Nowe narkotyki - realne zagrożenia "Dopalacze - powiedz stop!".
3.Profilaktyka w środowisku lokalnym Gminy Opatówek.

Cele:

- poszerzenie wiedzy na temat dopalaczy i ich negatywnego działania,
- zachęcenie uczestników do refleksji nad skalą zjawiska i zagrożeniami,
- urealnienie posiadanych informacji, będących często powtarzanymi mitami na temat dopalaczy,
- dostarczenie słuchaczom informacji o tym, na co zwracać uwagę oraz w jaki sposób reagować w nagłych sytuacjach ryzykownych związanych z używaniem substancji psychoaktywnych,
- wzmacnianie więzi instytucjonalnych, tworzenie sieci wsparcia,
- edukacja publiczna wśród mieszkańców gminy Opatówek w zakresie problematyki dopalaczy.

Uczestnicy szkolenia kadry: GOPS Opatówek, GKRPA w Opatówku, Zespołu Interdyscyplinarnego w Opatówku, PPPP w Opatówku, pedagogów ze szkół z terenu gminy Opatówek, Komisariatu Policji w Opatówku, placówek służby zdrowia z terenu gminy Opatówek.
Temat i treść szkolenia oraz profesjonalne przygotowanie prelegenta w osobie Anny Nowińskiej spotkało się z wysokim stopniem zainteresowania uczestników, czego dowodem były gromkie brawa i zgłoszenie zainteresowania do udziału w takich inicjatywach.
Adresaci szkolenia posiadali niepowtarzalną szansę zaznajomienia się z modelami dopalaczy udostępnionymi dzięki przychylności Komisarz Moniki Rataj z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
Szczególnym walorem edukacyjnym i artystycznym była zrealizowana galeria prac plastycznych dzieci i młodzieży pt. "Dopalacze - powiedz stop!!".

Realizacja w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii gminy Opatówek na 2021 rok

link do publikacji: http://dopalaczepowiedzstop.pl/2021/11/30/opatowek-woj-wielkopolskie-szkolenie-dopalacze-powiedz-stop-ramach-kampanii-krakowskiej-akademii-profilaktyki/
Galeria zdjęć:

grudzień - 2021