Powiatowe eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

[ 2018-05-15 ]
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla powiatu kaliskiego odbyły się w dniu 9 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Opatówku.
Organizatorzy:
- Komenda Miejska Policji w Kaliszu
- Polski Związek Motorowy w Kaliszu
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu
- Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu

Komisja sędziowska w składzie:
- Sędzia główny - podkom. Sławomir Włodarczyk KMP Kalisz
- Zespół Sędziowski:
- p. Magdalena Tomczak - specjalista KMP Kalisz
- sierż. szt. Karolina Chmiela KMP Kalisz
- sierż. Magdalena Jarych KMP Kalisz
- mł. asp. Artur Woźniak KP Opatówek
- st. sierż. Aleksandra Jurga KP Opatówek
- p. Irena Waliszewska - pielęgniarka

Przeprowadzono test, sprawdzian z udzielania pomocy przedmedycznej oraz jazdę sprawnościową po torze przeszkód. W Turnieju wzięło udział 10 drużyn trzyosobowych z gimnazjum/klas gimnazjalnych oraz 11 drużyn w kategorii klas szkoły podstawowej.

Wyniki zawodów:
Klasy szkoły podstawowej
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Ks. Augustyna Kordeckiego w Iwanowicach - opiekun p. Renata Janicka-Szcześniak
II miejsce Szkoła Podstawowa w Goliszewie - opiekun p. Jan Czaprowski
III miejsce Szkoła Podstawowa w Dzierzbinie - opiekun Robert Wawrzyniak
Do eliminacji wojewódzkich XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakwalifikowała się drużyna Szkoły Podstawowej im. Ks. Augustyna Kordeckiego w Iwanowicach.

Reprezentacja naszej gminy tj. drużyna Szkoły Podstawowej w Rajsku zajęła V miejsce.

Klasy gimnazjalne
I miejsce klasy gimnazjalne SP w Koźminku - opiekun Grażyna Siewieja/Katarzyna Jarzębska-Harasna
II miejsce klasy gimnazjalne SP w Iwanowicach - opiekun Renata Janicka-Szcześniak
III miejsce klasy gimnazjalne SP w Russowi - opiekun Tomasz Smoliński
Do eliminacji wojewódzkich XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakwalifikowała się drużyna klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Koźminku.

Nagrody dla najlepszych drużyn Turnieju zostały ufundowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu i Starostwo Powiatowe w Kaliszu. Natomiast puchary za zajęcie I - III miejsca w obu kategoriach: przez Burmistrza Gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego, Dyrektora WORD w Kaliszu Stanisława Piotrowskiego oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Opatówku Mateusza Przyjaznego. Nadto dyplomy zapewnił dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatówku, a poczęstunek dla uczestników - Burmistrz Gminy Opatówek. Bazę do przeprowadzenia Turnieju oraz materiały biurowe zostały udostępnione i zabezpieczone przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Opatówku. Tor przeszkód do jazdy sprawnościowej przygotowała p. Grażyna Chrystek wraz z p. Józefem Pawlakiem.

Nad organizacją całości wydarzenia czuwał Wicedyrektor Delegatury Kaliskiej Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty - Zbigniew Taranek, wspierany przez wizytatora KO - Jarosława Ambroziaka. Gospodarza Gminy Opatówek reprezentowali: Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic - na oficjalnym rozpoczęciu turnieju oraz Dyrektor ZEAS Gminy Opatówek Arkadiusz Łańduch - na oficjalnym zakończeniu – wręczając piękne Puchary Burmistrza Gminy Opatówek za I miejsca w obu kategoriach. Starostę Kaliskiego na podsumowaniu reprezentował p.Tomasz Tylak.
Wszystkim uczestnikom, opiekunom a zwłaszcza zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Tekst: MP
zdjęcia: Kamila Ludwiczak